WM Aracı | Webmaster Portalı ve Samimi Forumu

wmaraci.png

Bu yazıda WM Aracı ile ilgili anılarımı ve WM Aracı forum ve araçlarını kısaca anlatacağım. Her ne kadar kısa desem de konuşmaya başladım mı durmam duramam bakalım ne kadar olacak ama kısa kesmeye çalışacağım…

WM Aracı eskiden tanıştığım 3 Yıl banlı kaldığım, şimdi ise 7/24 vakit geçirdiğim, samimi yardımsever üyeleri olan , aynı zamanda kullanışlı web araçları ile fark yaratan yılardır kullanışlılığını, sadeliğini ve kalitesini bozmayan, ender sitelerden biri. Hangi siteye bunu dediysem bozuldu WM Aracı bozulmamakta kararlı gibi hadi inşallah…

İlk web sitesi yapmaya başladığımda eğitim almadığımdan, kendi başıma uğraşırken birçok sorun yaşıyordum, sorunların hepsini Google a sorup cevap bulmaya çalışırken, sık sık karşıma çıkan ve genellikle dolu dolu bilgiler olan bu site dikkatimi çekmişti… Bu siteye girmem farkında olmadan gün geçtikçe arttı artık üye olmalıydım.

Üye Olur Olmaz Ban Yedim

2013 yılıydı galiba yine bir soruma cevap buldum, bu sitede artık üye olmalıyım diye düşündüm. Gazla Üye ol a tıklayıp, üyelik formunu doldurdum. Telefon numaramı, doğum tarihimi vs. her şeyi eksiksiz yazdım, onaylayıp gönderdim ve ban yedim . 15 yaşındaydım 18 yaşında olmam gerekiyormuş… 3 yıl bekleyemezdim. Hepimizin aklına bu tür sitelerde doğum tarihini farklı yazmak gelir, bende öyle yaptım, hemen yeni üyelik formu açtım. Farklı e-posta dan üyelik oluşturmak için formu doldurmaya başladım ama telefon numaramı vermiştim bir kere üzgün bir halde siteden çıktım. Sitedeki o ortam, muhabbet o kadar hoşuma gidiyordu ki üye olmak için yeni numara bile almayı düşündüm. Yeni sim kart için yine 18 yaşından büyük birini bulamam gerekiyordu, hep aklımdaydı bir ara yeni sim alıp yeni numaram ile yaşımı büyük göstererek kaydolacaktım ama kim bana sim kartı alsın ki. Bulamayınca WM Aracı yönetimine mailler atmaya başladım. Bakın gerçekten ben bu işi biliyorum benim üyeliğimi aktif edin tarzında, galiba bana gülerek okuyup silmişlerdir maillerimi… En sonunda pes ettim 18 yaşımı bekleyecektim.

18 yaşıma girdiğimde ilk işim WM Aracı na giriş yapmak oldu.

Şimdi WM Aracı nı bu kadar önemseme ve uğraşma sebebim neydi?

WM Aracı Forum

Yardımlaşmayı bu kadar seven başka forum görmedim. Birçok foruma üyeyim, üye oldum 2-3 forum sitesinde 7/24 aktif oldum ama WM Aracı Forum çok daha farklı. Öncelikle Neredeyse tüm forumlarda olan “Hocam” Kelimesine WM Aracı Forum da çok daha fazla rastlıyorsunuz. Herkesin birbirine, farklı görüşlere saygılı olduğu bir ortam. Tartışma olan konular oluyor elbet ama bunlarda genelde bilgi paylaşımı şeklinde yine herkes birbirine saygılı, bu kadar saygılı tartışma görmedim başka bir yerde görür müyüm bilmiyorum.

WM Aracı Forum da cevapsız, garip başına kalmış konu diğer forumlara göre çok daha az herkes elinden geldiğinde birbirine yardımcı olma derdinde.

Bir diğer hoşuma giden kısım ise WM Aracı Gündem bölümü diğer forumlarda olduğu gibi gündeme sadece çok mesaj olan konular değil yeni açılmış konularda çıkıyor böylece sorunuzun dikkat çekmesi daha kolay oluyor. Birde bu Gündem bölümümün kategorilere ayrılması üyelerin sadece kendi ilgilendiği alan ile ilgili konuları görmesini sağlıyor.

WM Aracı Araçları

WM Aracı Sitesinin araçları da oldukça kullanışlı ve sade. Gereksiz özellikler abartılı grafikler vb. şeyler yok. Sadece bilgi var. Aslında araçlarıda bu konuda anlatacaktım ama biraz uzun olacak galiba çünkü az uz araç yok. Site Analiz, Seo Analiz, Whois, Sıra Bulucu başta olmak üzere HTML Kod Şifreleyici, MD5 - SHA1 Şifre Oluşturucu, Meta-Tag Oluşturucu, Meta-Tag Gösterici, Google Ban Kontrol, Site Parasal Değeri, Site Hız Testi, Link Çıkarıcı, Kırık Link Kontrolü, IP Class Sorgulama, Class C IP Kontrolü, Site HTTP Bilgisi, IP Whois Sorgulama, Sunucu Tarama gibi birçok araçları mevcut.

Bunların dışında size yardımcı olacak diğer araçlarda var bunlar Çekiliş Aracı, Tarayıcı Detayları..

Dediğim gibi bir başka yazımda WM Aracı Araçları nın ayrıntılı bir şekilde incelemesini yapacağım.

Sizde web tasarım ile ilgileniyorsanız kesinlikle wmaraci.com a girip bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

23.05.2017 Tarihinde Yazıldı..